شماره تماس مستقیم : 124 125 0 0912
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس سازنده

پروانه پمپ آب

فروش انواع پروانه پمپ آب

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

پروانه پمپ آب_فروش انواع پروانه پمپ آب_پمپ ساتراپ

پروانه پمپ آب

پروانه یکی از قطعات مهم تشکیل دهنده پمپ آب است که برای به حرکت درآوردن سیال استفاده می گردد، میزان ظرفیتی که هر پمپ دارد با توجه به شکل، سایز و سرعت پروانه تعیین می گردد.

پروانه ها با توجه به وظیفه ای که انجام می دهند شکل های متفاوتی دارند، یک پروانه تشکیل شده از توپی،پره،لفافه و چشمه که هر کدامشان وظیفه خاص خود را برای انتقال هر چه بهتر سیال در کل مجموعه پمپ آب بر عهده دارند.

لفافه

لفافه صفحه ای است، که به پره ها متصل شده است و آنها را به صورت یکپارچه نگه می دارد، که تعداد لفافه های استفاده شده بستگی به نوع آن پروانه دارد.


انواع پروانه از لحاظ ساختمان مکانیکی

پروانه بسته

این نوع پروانه شامل دو لفافه است، که پره ها را به طور کامل از دو طرف احاطه کرده اند و به دلیل چنین ساختاری امکان عبور سیالاتی که حاوی مواد جامد هستند از آنها وجود ندارد چون موجب مسدود شدن پروانه می شود.


پروانه نیمه باز

این مدل از پروانه شامل یک لفافه است، که پره ها فقط از یک سمت به صفحه لفافه متصل هستند فقط به این دلیل که پروانه در هنگام گذر سیالات کمتر مسدود شود.


پروانه باز

این نوع پروانه هیچ لفافه ای ندارد و پره ها کاملاً از دو طرف باز هستند و به راحتی می توانند سیالاتی که شامل مواد زائد هستند را از پمپ آب عبور دهند.

انواع پروانه از نظر جهت جریان سیال

پروانه جریان شعاعی

در این مدل، مایعات هم جهت با محور وارد می شوند اما به صورت شعاعی خارج می گردند، مواقعی که دبی کم و هد بالا لازم داشته باشیم از این مدل پروانه استفاده می کنیم.


پروانه جریان محوری

مسیر حرکت سیالات در این نوع پروانه به صورت مستقیم است، و زمانی که هد پایین و دبی بالا باشد از این مدل پروانه استفاده می شود.


پروانه جریان شعاعی ـ محوری پمپ آب

این نوع پروانه ترکیبی از دو نوع قبلی است و ویژگی های آنها را نیز شامل می شود، که مایعات هم جهت با محور وارد می شوند ولی وقتی خارج می شوند در جهت زاویه دار با محور هستند.


جنس پروانه پمپ آب

پروانه پمپ آب می تواند از موادی همچون برنز، فولاد، چدن، استیل، لاستیک قالبی و مواد دیگری باشد در واقع می توان به این نکته اشاره کرد که جنس پروانه را با توجه به سیالی که جابه جا می شود انتخاب می کنند.

یکی از موادی که در پروانه پمپ آب استفاده می شود استیل بگیر و نگیر است.

استیل بگیر به فولادی که زنگ نمی زند گفته می شود و می تواند آهنربا را به خود جذب کند.

استیل نگیر به فولادی که زنگ نمی زند گفته می شود و نمی تواند آهنربا را به خود جذب کند.

در واقع می توان گفت پروانه فولادهای زنگ نزن سری ۳۰۰ ( مانند ۳۰۴ و ۳۱۶ ) حاوی نیکل و کروم هستند که باعث نگیر بودن استیل پروانه پمپ آب می شوند.

ما در این قسمت جهت آشنایی شما اطلاعات کلی درباره پروانه پمپ های آب را در اختیار شما قرار دادیم، جهت سهولت در انتخاب انواع پروانه پمپ آب و سایر محصولات پمپ ساتراپ به همراه قیمت آن ها با ما در تماس باشید.

نمایش همه
علاقه مندی ها ()