شماره تماس مستقیم : 124 125 0 0912
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس سازنده

پمپ گریز از مرکز

فروش پمپ گریز از مرکز

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

پمپ گریز از مرکز_فروش پمپ گریز از مرکز

پمپ های سانتریفوژ جریان شعاعی به پمپ هایی اطلاق می شود که در آنها فشار سیالات به وسیله ی نیروی گریزاز مرکز به ایجاد می گردد. در این نوع پمپ مایع از چشمه پروانه وارد شده و به طور شعاعی به طرف محیط پروانه جریان می یابد و از مجرای خروجی خارج می گردد. این پمپ ها نسبت به پمپ های جریان محوری و مختلط دارای ارتفاع آبدهی زیاد و دبی کم هستند.

اصول کار پمپ های گریزاز مرکز :

اگر در ظرفی آب بریزیم و به وسیله ی میله ای آب را در ظرف در حول نقطه مرکزی بچرخش درآوریم نیروی گریز از مرکز ایجاد شده آب را در روی دیواره های ظرف بالا می برد. در پمپ های سانتریفوژ آب در اثر نیروی مکش از مرکز پروانه وارد شده و در اثر چرخش پروانه آب تحت تآثیر نیروی گریز از مرکز پروانه را ترک کرده و وارد محفظه پمپ می شود.

پمپ های گریز از مرکز متداول، خودمکش نیستند، ولی با قرار دادن آنها در مکش مثبت و یا مجهز کردن پمپ با وسایل خود مکش مناسب، می توان این مشکل را حل کرد. در این صورت، این پمپ ها در طبقه ی پمپ های خود مکش قرار می گیرند.

توجه : تجهیزات خودمکشی عبارتند از : نازل ها، دیفیوزرها، اژکتورها و یا پمپ های هوای جداگانه.

در پمپ خودمکش گریز از مرکز، وقتی پره ها به چرخش درمی آیند، خلآ به وجود آمده، هوا را به داخل پمپ کشیده و با مایع درون محفظه مخلوط می کند. مخلوط هوا و مایع، به محفظه مکش که هوا را جدا می کند کشیده می شود، هوای جدا شده از مجرای خروجی خارج می گردد و مایع، به علت جرم حجمی بیشتر، برگشته و دوباره چرخش می یابد. هنگامی که تمام هوا از لوله ی مکش تخلیه می شود، پمپ، راه اندازی شده و مثل یک پمپ گریز از مرکز معمولی کار می کند. این پمپ، می تواند مخلوط هوا و مایع را نیز جابه جا کند.

نمایش همه
علاقه مندی ها ()