شماره تماس مستقیم : 124 125 0 0912
جستجوی پیشرفته
جستجو بر اساس قیمت (تومان)
جستجو بر اساس سازنده

بوستر پمپ آتشنشانی

فروش بوستر پمپ آتشنشانی

مشاهده اطلاعات بیشتر ...
جستجو در نتایج : فقط نمایش کالاهای موجود :
مرتب سازی بر اساس : تعداد نمایش :

بوستر پمپ آتشنشانی_فروش پمپ بوستر پمپ آتشنشانی

بوستر پمپ آتشنشانی

یکی از اشکال بوسترپمپ هایی که در ساختمان ها و صنایع استفاده می شوند، بوسترپمپ آتشنشانی است. پمپ های آتشنشانی، ضروری ترین قسمت در تجهیزات آتشنشانی نصب شده در یک مجموعه بوده، و دارای انواع و اندازه های مختلفی هستند.

در مواقعی که فشار تغذیه ی آب همگانی برای فعال کردن اسپرینکلرها بسیار کم است یا انشعاب آب عمومی فراهم نشده، استفاده از پمپ های آتشنشانی ضروری می شود. در مورد نخست، برای تقویت فشار آب عمومی و فعال کردن اسپرینکلرها، باید یک پمپ آتشنشانی تقویت کننده نصب شود؛ و در مورد بعدی، پمپ های آتشنشانی، به یک مخزن آب اختصاصی ( مخزن ذخیره، خلیج، رودخانه، یا ... ) متصل خواهد شد تا فشار آب مورد نیاز برای مصارف آتشنشانی را تأمین کند. این بوستر پمپ ها در انواع تک پمپه و چند پمپه با الکتروپمپ پیشرو و یا بدون الکتروپمپ پیشرو ساخته می شوند.

گنجایش بوسترپمپ آتشنشانی بستگی به نوع وسایل اطفاء حریق آبی ساختمان دارد. اکثر پمپ های آتشنشانی، دارای محرک های دیزل یا الکتریکی هستند؛ چنانچه بعضی از آنهایی که قبل از سال ۱۹۷۴ ساخته شده اند، با موتورهای بنزینی یا ماشین های بخار به حرکت درمی آیند ( البته این مورد، به ندرت دیده می شود ).

پمپ های آتشنشانی تقویت فشار، اغلب الکتریکی هستند در صورتی که استفاده از پمپ های دیزل برای مخازن آب اختصاصی، رایجتر هستند. حدود ظرفیت پمپ ها از gpm 25-5000 و بیشتر، و محدوده ی فشار آنها از 125-50 psi و بیشتر تغیر می کند. بعضی از آنها از نوع توربینی با محور عمودی هستند در حالی که بقیه، پمپ های گریز از مرکز می باشند.

استاندارد NFPA چیست ؟

NFPA انجمن ملی آتشنشانی آمریکا است. که استانداردها و قوانینی را برای مراقبت در برابر آتش سوزی، برای اجرای عمومی تهیه می کند. در قیاس با انجمن های مشابه، NFPA و استانداردهیش، ارجحیت داشته و حتی تمام سازمان های مشابه نیز،استانداردهای آن را پذیرفته و به عنوان یک مرجع می شناسند.

نمایش همه
علاقه مندی ها ()